Zastosowania pakietu sToken Soft

Sprzętowe klucze kryptograficzne sToken zapewnią Ci wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy.

Niedrogi serwer VPN w wersji sprzętowej! Zapoznaj się z aktualną ofertą tanich ruterów VPN, więcej...

Budowa sieci VPN, zdalny dostęp i telepraca

Głównym przeznaczeniem pakietu sToken Soft jest tworzenie sieci VPN pod kątem budowy bezpiecznego środowiska do telepracy.

Telepracownicy, kontrahenci i klienci instalują na swoich komputerach programy SoftAdmin i SoftVPN. Następnie generują przy użyciu programu SoftAdmin klucze i zgłoszenia certyfikacyjne. Zgłoszenia te są następnie wysyłane do administratora sieci firmowej.

Administrator instaluje i konfiguruje program SoftCA oraz serwer OpenVPN (z obsługą algorytmów ECC). Odbiera zgłoszenia certyfikacyjne użytkowników i wysyła im certyfikaty (certyfikat urzędu i certyfikat danego użytkownika). Od tej pory użytkownicy będą mieli dostęp do sieci firmowej.

Użytkownicy, po odebraniu certyfikatów od administratora, są gotowi do skonfigurowania programu SoftVPN i nawiązania połączenia z firmą. Poniżej znajduje się schemat przykładowej sieci.

Ochrona sieci bezprzewodowej

Nasze rozwiązania mogą być również wykorzystane w celu ochrony lokalnej sieci bezprzewodowej. Wykorzystanie podpisu elektronicznego znacznie zwiększa bezpieczeństwo informacji przesyłanych w ramach takiej sieci.

Szyfrowanie poczty

Pakiet sToken Soft może być pomocny wszystkim tym, którzy chcą skonfigurować środowisko do bezpiecznej wymiany wiadomości elektronicznych. Zastosowanie naszego rozwiązania do zabezpieczania poczty jest dokładnie omówione na stronie projektu @crypto.