OpenVPN

Dlaczego zdecydowaliśmy się na OpenVPN?

OpenVPN jest aplikacją, która służy do tworzenia wirtualnych sieci prywatnych (VPN), w oparciu o protokół SSL/TLS. Rozwiązanie takie jest dużo bardziej elastyczne niż sieci VPN oparte na takich technologiach, jak: Drugą ważną zaletą zastosowanego protokołu jest jego dynamiczny rozwój i ciągłe dostosowywanie go do aktualnych wymagań. Sytuację taką wymusza przede wszystkim ogromna popularność SSL/TLS i jego zastosowanie w protokole HTTPS.

Różnorodność opcji konfiguracyjnych programu OpenVPN sprawia, że może on być zastosowany do budowy niemal każdej sieci VPN - od prostego tunelu łączącego dwa komputery, po skomplikowane systemy, które kontrolują ruch sieciowy.

Ogromną zaletą, której nie można tutaj pominąć jest przenośność aplikacji. Może być ona używana we wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych (Windows, MacOS i Linux).

Rozszerzenie funkcjonalności OpenVPN

W ramach projektu sToken Soft rozszerzyliśmy funkcjonalność programu OpenVPN o następujące elementy: Wprowadzone zmiany pozwalają na stosowanie najnowocześniejszych szyfrów oraz na relatywnie proste integrowanie programu OpenVPN z kryptograficznymi komponentami sprzętowymi.